Om hotellet
Beskrivelse af hotellet og facilliteter
PARTYHOTEL PAMBOS NAPA ROCKS
Partyhotel Pambos Napa Rocks i centrum af Ayia Napa er for jer som ønsker en ferie med fuld skrald på. Her bor KUN unge mennesker. Hotellet blot et stenkast fra bargaden og det vanvittige natteliv, som Ayia Napa har at byde på. Og når ja, så har hotellet sin helt egen natklub! Dit ophold på Partyhotel Pambos Napa Rocks er med Light All-Inclusive inkluderet (læs mere nedenfor).
FACILITETER
Hotellet har sin egen restaurant, hvor man udover at kunne nyde sin Light all-inclusive også kan tilkøbe lækre retter fra deres a la carte menu. På hotellet findes en døgnåben reception, hvor man altid kan henvende sig hvis der er problemer eller hvis man behøver hjælp. På hotellet findes et stort og moderne indrettet fitnesscenter, som man kan anvende hvis man er gæst på hotellet (dette kan muligvis være mod en lille ekstra betaling).
VÆRELSERNE
Værelserne på Partyhotel Pambos Napa Rocks er af fin standard og kan indlogere mellem 2-4 personer. Jo flere man bor på et værelse, jo billigere bor man.
Alle værelser er udstyret med eget bad, toilet og en lille balkon.
Værelserne er alle udstyret med aircondition, som man dog skal tilkøbe adgang til, før de virker. Dette koster blot 10€ per dag per værelse.
POOLPARTY
Partyhotel Pambos Napa har 2 pools. Den ene ligger i et stort og lækkert poolområde, som er midtpunktet for dagsfesten, som udspiller sig på hotellet. Den anden pool som er lidt mindre, egner sig bedre til dem som måtte ønske en lidt mere rolig og afslappet dagsstund.
Ved hotellets store poolområde holdes der op til flere gange ugentligt kæmpe poolparties med live DJ's, hvor hundredevis af unge festglade mennesker fra hele Ayia Napa deltager og giver den max gas. Under de perioder, hvor disse arrangerede poolparties afholdes på hotellet gør vi opmærksom på, at der kræves en entrépris for at få tilgang til det store poolområde.
LIGHT ALL-INCLUSIVE
Dit ophold på Partyhotel Pambos Napa Rocks er med Light All-Inclusive.
Dette er et koncept vi hos DUF-Rejser har skabt i samarbejde med hotellet for at kunne tilbyde de absolut vigtigste elementer fra den klassiske All-Inclusive. I light All-inclusive er formiddagsmåltidet og drikkevarer i løbet af dagen inkluderet, naturligvis til den billigst mulige pris. Drikkevarer skal hentes i det poolområde, som kaldes for "Raggae Lounge". Disse må gerne medbringes ved den store pool
Derfor har vi skåret alt det unødvendige væk, som vi af erfaring ved at ikke mange alligevel udnytter. Dette er udelukkende med henblik på at kunne tilbyde den bedste og lavest mulige pris. I light All-Inclusive er inkluderet:
-
Morgenmad/brunch fra kl.08.00 - 10.00
- Fri bar fra kl.11.00 - 20.00
(Softdrinks samt lokal Spiritus: Vodka, Whisky, Rum, øl, etc.)
OBS
Vi gør opmærksom på, at der i højsæsonen, hvor hotellerne oftest er fuldt booket og der er mange ankomster/afgange kan forekomme ekstra ventetid ved check-in på hotellet. Vi beder derfor om jeres tålmodighed.
Hotelkategoriseringen på dette hotel er DUF-Rejsers egen, og den officielle hotelkategorisering kan være defineret anderledes.
![Tryghed Tryghed]()
GRATIS TRYGHEDSPAKKE!
Du er sikret mod næsten alt med vores tryghedspakke. Lige nu helt GRATIS (Du sparer 498,-)!
Læs mere

FAKTA om hotellet
Beliggenhed, faciliteter m.v.
-
Antal værelser
224
-
Etager
3
-
Aircondition
Ja
-
Renoveret år
2016
-
Etager
3
-
Fitness faciliteter
Ja
-
Afstand til natteliv, m
50m
-
Afstand til restauranter, m
50 m
-
Afstand lokalt centrum
0 m
-
Afstand til lufthavn, km
55 km
-
Antal stjerner
3
-
Rengøring pr. uge
2
-
Skift af sengelinned pr. uge
2
-
Skift af håndklæder pr. uge
2
-
Check-in tid
15:00
-
Reception åbningstider
Døgnåbent
-
Reception
Ja
-
Køleskab
Ja
-
Balkon/altan
Ja
-
WiFi på hotellet
Ja
-
WiFi på værelset
Nej
-
Swimmingpool
Ja
-
Solsenge ved poolen
Ja
-
Elevator
Nej
-
Safetybox
Ja
-
Safetybox pris
25 € per uge
-
Aircondition pris
10 € per dag
-
Poolbar
Ja
-
Restaurant
Nej
-
Hotelbar
Ja
-
Køkkenfaciliteter
Nej
-
Check-ud tid
12:00
-
Hårtørrer på værelset
Nej
-
Pension
Light All-Inclusive
Light All-Inclusive
På Party Hotel Pambos Napa Rocks i Ayia Napa er dit ophold med Light All-Inclusive
Light All-Inclusive på hotellet
I Light All-Inclusive konceptet er følgende inkluderet.
- Morgenmad/brunch: 08:00 - 10:00
- Fri bar: 11:00 - 20:00
(Soft drinks og lokal spiritus)
Morgenmaden nydes i hotellets store restaurant, hvor der er et stort udvalg til en hver smag.
OBS! Vi tager forbehold for, at ovenstående tider og udvalg kan variere fra sæson til sæson på hotellets foranledning.
Der afholdes flere ugentlige poolparties på hotellet, hvor dele af hotellets poolfaciliteter afspærres til dette formål. Der vil stadig være adgang til poolfaciliteter andetsteds på hotellet. Adgang til poolparties skal tilkøbes "separat"
![Tryghed Tryghed]()
GRATIS TRYGHEDSPAKKE!
Du er sikret mod næsten alt med vores tryghedspakke. Lige nu helt GRATIS (Du sparer 498,-)!
Læs mere